EDIH VILNIUS: žaliosios ir skaitmeninės transformacijos spartinimas Vilniaus regione

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2023 m. sausis – 2025 m. gruodis (36 mėn.).

EDIH VILNIUS konsorciumo nariai, sujungdami savo jėgas ir kompetencijas, padės Vilniaus regiono mažoms ir vidutinėms įmonėms  bei viešosioms įstaigoms įgyvendinti skaitmenizavimo procesus. Konsorciumas vykdys skaitmeninių sprendimų sklaidą, kuriuos kuriant naudojamos superkompiuterių, dirbtinio intelekto ir kibernetinio saugumo technologijos. Teikiamos paslaugos ne tik didins įmonių konkurencingumą, bet ir augins  jas teikiančių organizacijų darbuotojų kompetencijas.

Vienas iš projekto tikslų – tarptautinis bendradarbiavimas su kitais Europos skaitmeninių inovacijų centrais. Tarptautinės partnerystės padės centrams greičiau rasti specializuotus skaitmeninimo įrankius bei išvengti skaitmeninių sprendimų dubliavimo, dalijantis žiniomis bei ieškant sprendimų.

Pagrindinės projekto sritys, kuriose konsorciumo nariai teiks paslaugas, apima automatizaciją, išmaniojo miesto kūrimo sprendimus bei išmaniąją sveikatą. Paslaugos bus skirstomos į keturias kategorijas, pagal kurias konsorciumo nariai konsultuos į juos besikreipiančias įmones bei viešąsias organizacijas. Pirmoji paslaugų grupė – testavimo prieš investuojant, kuri leis atlikti eksperimentus, susikurti prototipus ir kt., antroji – skaitmeninių įgūdžių ir mokymų organizavimo, trečioji – finansavimo ir investicijų pritraukimo bei ketvirtoji – inovacijų ekosistemos ir tinklaveikos paslaugų grupė.

Konsorciumo nariai:

  1. Saulėtekio slėnio mokslo technologijų parkas, VšĮ (projekto koordinatorius)
  2. Vilniaus universitetas
  3. Vilniaus Gedimino technikos universitetas
  4. Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras
  5. Lietuvos robotikos asociacija
  6. Lietuvos biotechnologų asociacija
  7. Visorių informacinių technologijų parkas, VšĮ
  8. Vilniaus planas, UAB
  9. Smart Health DIH, VšĮ
  10. Vilniaus miesto savivaldybė (asocijuotas partneris)

Projektas iš dalies finansuojamas Europos Komisijos pagal kvietimą DIGITAL-2021-EDIH-01-INITIAL

Daugiau informacijos: Edgaras Kriukonis, SSMTP konsultantas – edgaras@ssmtp.lt

2022-12-16T10:35:32+02:00