BOWI projektas – papildomos investicijos Lietuvoje

BOWI-kvietimas

2021 m. Saulėtekio slėnio skaitmeninių inovacijų centras (SSSIC) pradėjo tarptautinio projekto BOWI įgyvendinimą. Projektas suteikia galimybę auginti SSSIC ekspertų kompetencijas ir padėti šalies verslui vystyti inovatyvias technologijas pritraukiant finansavimo.

2021 metų pradžioje Saulėtekio slėnio SIC pateikė paraišką pagal “BOWI widening call for developing hubs” kvietimą, o jau vasaros pradžioje paaiškėjo, kad SSSIC tapo vienu iš 9 šio tarptautinio projekto BOWI kvietimo nugalėtojų. Kartu su Europos valstybių patyrusių skaitmeninių inovacijų centrų pagalba ir ekspertų žiniomis mūsų centras padės šalies įmonėms vystyti inovatyvias technologijas bei pritraukti iki 60 tūkst. eurų siekiantį finansavimą regiono įmonių projektų įgyvendinimui.

Iš viso per 2023 metus siekiama pritraukti net 240 tūkst. eurų finansavimą Vilniaus regiono įmonėms. Dar tiek pat bus paskirstyta likusiuose Lietuvos regionuose. Finansavimo ir skaitmeninių inovacijų centrų ekspertų pagalbos sulaukti iš viso galės iki 8 Lietuvos  įmonių. Jų  eksperimentų  įgyvendinimą prižiūrės ir reikiamą pagalbą    įgyvendinimui suteiks vienas iš dviejų projektą laimėjusių šalies skaitmeninių inovacijų centrų.

ES finansuojamas BOWI (Boosting Widening Digital Innovation Hubs) projektas siekia sukurti Europoje veikiančių skaitmeninių inovacijų centrų bei mažų ir vidutinio dydžio įmonių tinklą su tikslu sparčiau ieškoti ir vystyti skaitmenines inovacijas bei taip auginti įmonių konkurencingumą tiek vietinėse, tiek ir globaliose rinkose.

Dviem etapais vyksiančio projekto metu yra stiprinamos skaitmeninių inovacijų centrų kompetencijos bei, suteikiant reikiamą pagalbą ir finansavimą, daliai įmonių padedama vystyti skaitmenines technologijas ir įgyvendinti eksperimentinius technologinius projektus. 2021 m. pab. paskelbtas kvietimas, kurio metu įmonės  gali teikti paraiškas inovatyviems sprendimams vystyti bei konsultuotis su SSSIC. Iki 2021-ųjų metų vasario 16 dienos įmonės gali teikti paraiškas. Taip pat, sausio 13 dieną įmonės gali dalyvauti Vilniaus regionui skirtame informaciniame seminare – registracija čia.

2022-01-12T21:12:28+02:00